Euro 2016: olasz győzelem az E csoport rangadóján

2016. 06. 13. 23:05

Az olasz válogatott 2-0-ra legyőzte Belgiumot a franciaországi Európa-bajnokság E csoportjának hétfő esti rangadóján. A lyoni mérkőzésen előbb Emanuele Giaccherini talált be a 32. percben, majd a ráadásban Graziano Pelle egy gyönyörű góllal adta meg a kegyelemdöfést.

A labdarúgó Európa-bajnokság egyik leginkább várt mérkőzését játszotta hétfőn este az olasz és a belga válogatott. Utóbbit sokan a torna meglepetéscsapatának tartják, előbbiről pedig sokan úgy vélekedtek, hogy akár az Eb negatív szenzációját is arathatják.

A két csapat összecsapását az első félidőben leginkább a taktikai harc jellemezte, az olaszok szokás szerint stabil védekezésből próbáltak támadásba lendülni, igaz sok siker nem jellemezte a próbálkozásaikat. Belgium a labdabirtoklás terén volt jobb, a két sztár Hazard és De Bruyne is igen aktív volt, de a stabil olasz védelemmel szemben nem nagyon tudtak mit kezdeni.

Aztán ahogy az lenni szokott az olaszok esetében, váratlanul gólt szerzett az azzurri: Bonucci a felezővonalról ívelt kiválóan a 16-oson belülre a kilépő Giaccherinihez, aki ballal levette, majd jobbal Courtois mellett a kapu bal oldalába tekert (1-0).

A második félidő lényegesen nagyobb iramban kezdődött, nyíltabb lett a játék, mindkét oldalon voltak kisebb nagyobb helyzetek, ám egyből sem született gól. A folytatásban az olaszok szokásukhoz hűen visszaálltak védekezni, átadták a teret a belgáknak, akik nagy elánnal támadtak, de gólt nem tudtak szerezni. Az olaszok kontrákra rendezkedtek be, a cserék közül Immobile volt a legagilisabb, a második olasz gólból is leginkább ő vette ki a részét, neki volt köszönhető. Mindez már a hosszabbítás perceiben történt, a kinyíló belgák labdavesztését követően az olaszok Immobile vezetésével szép kontrát építettek fel, melynek végén Pelle lőtt fordulásból elemi erővel a kapuba (2-0).

Ezt követően a játékvezető szinte rögtön lefújta a mérkőzést, Olaszország így 2-0-ás győzelemmel mutatkozott be, Belgiumra pedig nehéz két mérkőzés vár, immáron még nagyobb győzelmi kényszerrel a vállán.