Steven Gerrard a 33. PL csapatnak is betalált - videó

2014. 12. 03. 08:41

Sorozatban második mérkőzését nyerte meg a Brendan Rodgers vezette Liverpool, amely a Premier League hétközi fordulójában ezúttal a Leicestert győzte le 3-1-re. A sikerből a csapatkapitány Steven Gerrard góllal vette ki a részét, a Vörösök legendás "nyolcasa" ezzel pályafutása során immáron a 33. PL-csapatnak talált be a hálójába.

Úgy tűnik Brendan Rodgers jól tette, hogy az előző fordulóban pihentette Steven Gerrardot, ugyanis a kapitány ismét jó játékkal és ami ennél is fontosabb góllal járult hozzá csapata győzelméhez. A Pool nem kezdte jól a mérkőzést, a vendég Leicester többször is veszélyeztetett, majd a 22. percben meg is szerezte a vezetést, igaz ehhez kellett Mignolet kapus is, aki ezúttal is bizonyította, nem véletlen, hogy Brendan Rodgers kapust keres. A belga hálóőr már a meccs elején majdnem összehozott egy gólt, az általa eladott labdából Cambiasso tüzelt kapura, ám az argentin végül nem talált be. A 22. percben Ullo viszont már igen: Mignolet feleslegesen jött ki a kapuból, a rövidre visszalőtt labda pedig végül a hátáról pattant be (0-1). A hazaiakat nem törte le a bekapott gól, Lallana négy perc elteltével egyenlített (1-1), majd a második félidőben jött Steven Gerrard aki megszerezte a vezetést (2-1). A kapitány kisebb történelmet írt, hiszen eddig 32 különböző PL-csapat ellen szerzett gólt, ez a szám immáron 33-ra nőtt. A végén még Jordan Henderson is betalált, az ő góljával alakult ki a 3-1-es végeredmény. A Liverpool győzelmének köszönhetően a 8. helyre lépett előre, a BL-szereplést érő 4. helyen álló Manchester Unitedtől mindössze 5 pont választja el, míg a Leicester továbbra is sereghajtó.