VB 2014: Majdnem meglepték a meglepetéscsapatot

2014. 06. 17. 21:04

A belga labdarúgó-válogatott a vártnál nehezebben, hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte Algéria együttesét a brazíliai világbajnokság H csoportjának keddi nyitómérkőzésén. A vb meglepetéscsapatának aposztrofált belgák góljait az idény során sokat – és joggal – kritizált Marouane Fellaini és Dries Mertens szerezték, mindketten csereként álltak be.

Alaposan meglepte a belga válogatottat Algéria, hiszen a 25. percben meglepetésre tizenegyesből megszerezte a vezetést. Egy beadásra Feguli érkezett, ám labdához nem tudott érni, ugyanis Vertongen lerántotta, amiért járt a jogos büntető, melyet a sértet végzett el hibátlanul. A belgák a 70. percig nem nagyon találtak fogást az ellenfélen, pedig a labdabirtoklás alapján felborult a pálya. Aztán a 70. percben De Bruyne szedte össze a labdát a bal oldalon, majd jobbal gyönyörűen ívelt középre, ahol Fellaini - védőjétől szorongatva - szépen fejelt a bal felső sarokba (1-1). Belgium a 80. percben aztán a szintén csereként beállt Mertens által a győztes gólt is megszerezte, így Marc Wilmotts együttese 2-1-re nyert, igaz a vártnál nehezebben.