Vuelta: olasz szakaszgyőzelem, embertelen szökés után

2016. 09. 02. 18:43

Az olasz Valerio Conti győzelmével zárult a spanyol kerékpáros körverseny 13. szakasza, köszönhetően egy nagyon bátor szökésnek. A mezőny szokatlanul lassú tempót diktált, ám elnézve a Vuelta első hetét és, hogy a mostani volt a leghosszabb szakasz eddig, a versenyzők döntése - már amennyiben tényleg direkt mentek lassan - teljesen érthető volt.

Valerio Conti győzelmével zárult a spanyol kerékpáros körverseny, a Vuelta 13. szakasza, amely során a mezőnynek 213.4 (tized) kilométert kellett megtennie Bilbao és Urdax Dantxarinea között. A kerékpárosok összesen négy darab hármas kategóriás hegyet kellett, hogy megmásszanak, ezt a leggyorsabban a főmezőnytől a cél előtt 19 kilométerrel elszökő Continak sikerült megtennie. A Lampre-Merida olasz versenyzője mögött a BMC svájci versenyzője, Danilo Wyss ért be a második helyen, míg a verseny eddigi leghosszabb szakaszát a Katusha orosz kerékpárosa, Sergey Lagutin zárta a harmadik helyen.

Az összetettben továbbra is Nairo Quintana vezet.

(Forrás: sportrajongo.hu/Fotó:twitter)