Davis Kupa - Fucsovics is nyert, a továbbjutás küszöbén a magyarok

2016. 03. 05. 07:48

Nagy Péter után Fucsovics Márton is megnyerte egyes mérkőzését, így az előzőleg esélytelenebbnek tartott magyarok a pénteki nyitónap után 2-0-ra vezetnek a Városligetben zajló Magyarország-Izrael párharcban a tenisz Davis Kupa euro-afrikai zóna I-es csoportjában.

Nagy Péter szenzációs diadala után felfokozott várakozás előzte meg a válogatott első számú teniszezőjének, Fucsovics Mártonnak (203.) és a vendégek másodikjának, Amir Weintraubnak (197.) a találkozóját.

A második meccsen két nagy ütő állt szemben, így az előzőhöz képest keményebb, gyorsabb labdameneteket látott a közönség, s a nyíregyháziak büszkesége 3:3-nál vette el először riválisa adogatását. Az előnyt aztán ügyesen megőrizte, így 31 perc elteltével szettelőnybe került. A második játszmában egy-egy brék után Fucsovics 4:2-re ellépett, sőt, az egyre bizonytalanabb Weintraub ismét elvesztette a szerváját. A 23 éves magyar 5:2-nél ellenállhatatlanul adogatott, és bő egy óra után már 6:4, 6:2-re vezetett.

A harmadik felvonás is egy-egy brékkel kezdődött, aztán Fucsovics az egyik gémben egymás után három ászt is ütött, majd újabb "brékváltás" következett. Egyre többször villant az izraeli elképesztő fonákja, a magyar játékos viszont a szervákban volt jobb, majd 5:5-nél egy zseniális fogadással elvette ellenfele adogatását. Ez egyben azt jelentette, hogy a mérkőzésért és a 2-0-s magyar vezetésért szervált, amit néhány perccel később már tombolva ünnepelt a publikum. Az összecsapás 1 óra 47 percig tartott.

Fucsovics Márton úgy összegzett az MTI-nek, hogy a hazai pálya és a jól kidolgozott taktika volt a siker kulcsa.

"Sokat jelentett a szurkolók buzdítása és a salakos borítás, amelyet nem szeretnek az izraeliek. Weintraub ellen az volt a taktikám, hogy jól ütöm a kick-szervákat a fonákjára, ezt a vége felé egyébként már elég jól kezelte. Emellett minél hosszabban akartam játékban tartani őt, és magas, pörgetett labdákat ütöttem neki. Előzőleg Nagy Peti győzelme nagy önbizalmat adott nekem, és elhatároztam, hogy meg fogom csinálni a 2-0-t. Közel vagyunk a sikerhez, de még bármi lehet" - tette hozzá.

Az I-es csoportban legutóbb 2000-ben szerepelt magyarok - akik két és fél éve veretlenek a DK-ban - ezzel 2-0-ra vezetnek. A szombati párost Fucsovics és Gödry Levente, illetve Edan Lesem és Jonathan Erlich vívja, míg vasárnap ismét két egyes találkozó lesz, a péntekihez képest fordított felállásban. A két kapitány, Kuhárszky Zoltán és Ejal Ran a versenynapok előtt még változtathat azon, hogy kit küld pályára.

Kuhárszky kifejtette, 2-0-ra vezetnek ugyan a magyarok, de két nehéz győzelmen van túl a csapat.

"Peti nagyon nagyot küzdött, Marci ellenfele pedig hibázgatott ugyan, de óriási tempót diktált. Egyelőre úgy tűnik, marad a holnapra előzetesen meghirdetett Fucsovics-Gödry páros."