Trentin szakaszt nyert, de továbbra is Froome vezet a Vueltán

2017. 08. 30. 06:38

Az olasz Matteo Trentin nyerte a Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros körverseny tizedik szakaszát, összetettben pedig továbbra is a brit Chris Froome áll az élen.

Trentin - aki korábban a negyedik szakaszon volt első - három versenyzőtársával egy szökevénycsoportból vált ki, majd a hajrában ő bizonyult a leggyorsabbnak.

Az összetettben élen álló Froome a mezőnnyel együtt ért célba, 4:32 perces hátránnyal Trentin mögött. Az összetettben harmadik, a keddi szakaszt a 12. helyen záró ír Nicolas Roche viszont 29 másodpercet ledolgozott a Froome-mal szembeni hátrányából.  Szerdán a Lorca és a Calar Alto közötti 187,5 kilométer, valamint hegyi befutó vár a mezőnyre, amely a szeptember 10-i madridi befutóig 3324,1 kilométert tesz meg.