Golf: történelmet írt a dél-koreai fiatal

2017. 05. 15. 12:15

A mindössze 21 éves dél-koreai Kim Szi Vu nyerte meg a profi golfozók egyik legrangosabb versenyét, a 10.5 millió dollár összdíjazású Players Championshipet. A második helyen a britek kiválósága, a többszörös Ryder Kupa bajnok Ian Poulter zárt, aki ezzel a sikerrel bebiztosította jövő évi Tour-kártyáját.

A floridai Ponte Vedra Beachnél található, legendásan nehéz pályán az ázsiai játékos sikerének kulcsa a zárónapi produkciója volt, ő volt ugyanis az egyetlen, aki vasárnap minden lyukat legalább az alapütésszámon zárt.

A fiatal sportoló három ütés előnnyel végzett a négynapos viadal élén a dél-afrikai Louis Oosthuizen és a brit Ian Poulter előtt.

A karrierje második PGA-sikerét arató Kim Szi Vu a sokak által az ötödik Major-tornának is nevezett verseny 1978 óta íródó történetének legfiatalabb győztese lett.

A dél-koreai tehetség az első helyért 1.89 millió dollárt (535.5 millió forint) kapott, és a világranglistán a 75.-ről a 28. helyre ugrott.