Tenisz: Babos kikapott, vége a szezonjának

2014. 11. 05. 22:58

Babos Tímea 6:7, 6:1, 6:3-ra kikapott a világranglista 38. helyén álló francia Caroline Garciától a limoges-i kemény pályás teniszverseny első fordulójában.

A torna második kiemeltje ellen hiába nyerte meg az első szettet nagy csatában a magyar teniszező, a második szettben saját bevallása szerint nem tudta megfogni Garciát, aki 6/1-gyel egyenlíteni tudott.

Ezek után a magyar lány már nem tudta összeszedni magát, elveszítette a hitét, és egyre lassabb is lett, így Garcia 6/3-ra nyerte a döntő szettet.

Babos Tímea ezzel befejezte a 2014-es szezont egyesben, hiszen pihenésre van szüksége, ezért nem is megy el a jövő heti dubaji tornára. A magyar teniszező jelenleg a 99. helyen áll a világranglistán, de csak jövő hétfőn derül ki, hogy pontosan hányadik helyen zárja a szezont, 100-on belül marad, vagy kiesik.

A legmagasabban rangsorolt magyar teniszező idei évének kiemelkedő eredménye párosban jött el számára, ugyanis Kristina Mladenovic oldalán női párosban döntőt játszott Wimbledonban.