Tenisz: Gálfi Dalma megszerezte első profi tornagyőzelmét

2014. 11. 03. 17:36

Gálfi Dalma nyerte a görögországi Kréta szigetén található Irákliónban rendezett 10 000 dollár összdíjazású kemény pályás teniszversenyt, ezzel megszerezte első profi tornagyőzelmét.

A mindössze 16 éves balatonfüredi lány eddig nem szerzett világranglista pontokat, de miután az első profi tornagyőzelmét megszerezte, az 1073. helyen landolt, és innen remélhetőleg már csak felefelé vezet az út.

Az iráklióni döntőben Dalma a nála két évvel idősebb, és a legjobb 1000-ben lévő német Julia Grabhert győzte le 6/3 6/0 arányban.

Gálfi nyűr közepén robbant be a legjobb junior teniszezők közé azzal, hogy élete első wimbledoni tornáján a juniorok között párosban egészen a döntőig menetelt, majd az U16-os Európa-bajnokságon Stollár Fanny oldalán aranyérmet nyert.