Vizes vb: férfi vízilabda: francia és amerikai siker az első helyosztókon

2017. 07. 23. 13:50

Vasárnap délelőtt megkezdődtek a budapeti vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának helyosztói a 13-16. helyért.

Kanada-Franciország 6-10

Már a mérkőzés első negyede nagy csatát hozott, nagy elánnal kezdtek a csapatok. A gólgazdag első játékrészt Kanada nyerte 4–3-ra, a folytatásban viszont a 4. vb-szereplésével a torna legrutintalanabb résztvevőjének számító, világbajnokságon 26 év után szereplő Franciaország tűnt a sikerre éhesebbnek.

Hrestak Hrvoje együttese a második és a harmadik felvonást is 2–1-re hozta, a zárónegyedben pedig hengerelt, így a 13. helyért játszhat majd.

Dél-afrikai Köztársaság - Amerikai Egyesült Államok

Az első negyed  kiélezett és gólszegény játékot hozott, a második felvonásban azonban beindultak a csapatok, amelyből az Egyesült Államok jött ki győztesként (6–3). Az amerikai kapitányt, Alexander Rodriguezt piros lapos eltiltása miatt helyettesítő Dejan Udovicic csapata a meccs hátralévő részében is kézben tartotta a meccset, és végül 13-4-re nyert, így a 13. helyért majd Franciaországgal játszhat.