NBA: ünneprontó volt a Cleveland

2016. 06. 14. 11:19

A Cleveland Cavaliers meglepetésre 112-97-re győzött a címvédő Golden State Warriors otthonában az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjének ötödik mérkőzésén, így 3-2-re szépített az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban. A csapatok egy mérkőzés erejéig visszatérnek Clevelandba, ha ott is a Cavs nyer, akkor a Warriors otthonában jön a mindent eldöntő hetedik összecsapás.

A címvédő Warriors nem várhattat a legjobb előjelekkel a Cavs elleni párharc negyedik mérkőzését, ugyanis egyik legjobbja, Draymond Green eltiltása miatt nem léphetett pályára az összecsapáson. Ez leginkább azért volt érzékeny veszteség, mert Green eddig remekül védekezett LeBron Jamesen, aki viszont riválisa távollétében parádézott. A Cavs-ből azonban nem csak a "Király" volt elemében, Kyrie Irving is megtette a magáét.

Az "életben maradásért" küzdő Cavalierst a két sztár vette a hátára, James és Irving is 41 pontig jutott, azaz csapatuk 112 pontjából 82-t szereztek közösen. James a mezőnymunkából is kivette a részét, 16 lepattanót gyűjtött be, valamint kiosztott 7 gólpasszt is. A döntők történetében amúgy ez volt az első alkalom, hogy egy csapatból két játékos is 40 pont fölé jutott.

A hazaiaknál ezúttal Klay Thompson volt a legjobb 37 ponttal, míg Stephen Curry 25-ig jutott, de támadásban és védekezésben is érzékelhető volt Green hiánya. Az eltiltott játékos helyett Bogutot játszatta Steve Kerr, ám előbb személyihibák, majd sérülés miatt nem tudta igazán megnehezíteni a két Cavs-sztár dolgát. James és Irving az egész meccsen könnyedén törhetett be a palánk alá, mert Andrew Bogut, Festus Ezeli, Anderson Varejao és James Michael McAdoo sem tudta őket feltartóztatni.

A két csapat az első félidőben fej fej mellett haladt és döntetlennel ment el pihenni a nagyszünetre, a harmadik és negyedik negyedben azonban már a Cleveland akarata érvényesült.

Döntő, 5. mérkőzés:
Golden State Warriors-Cleveland Cavaliers 97-112 (32-29, 29-32, 23-32, 13-19)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-2 a Golden State javára. A hatodik mérkőzés magyar idő szerint péntek hajnalban, Clevelandben lesz.