NBA: a kiesés szélén Curry-ék

2016. 05. 25. 10:20

Az Oklahoma City Thunder otthon ismét legyőzte a címvédő Golden State Warriorst az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) nyugati főcsoportdöntőjének keddi, negyedik mérkőzésén, ezzel 3-1-re vezet a párharcban.

Russell Westbrook 36 ponttal, 11 lepattanóval és 11 gólpasszal, Kevin Durant pedig 26 ponttal vette ki a részét a Thunder sikeréből, míg a Warriorsban az alapszakasz legértékesebb játékosának (MVP) választott Stephen Curry mindössze 19 pontig jutott. A vendégek legjobbja Klay Thompson volt 26 ponttal.

A Warriors a szezonban először kapott ki kétszer egymás után. Az NBA történetében eddig 232 alkalommal került egy csapat 1-3-as hátrányba, de csak kilencnek sikerült fordítania.

Eredmény:

főcsoportdöntő, nyugat, 4. mérkőzés:
Oklahoma City Thunder-Golden State Warriors 118-94
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-1 az Oklahoma javára.

(Forrás: sportrajongo.hu;mti/Fotó:twitter)