F1: Hamilton Hockenheimben is győzött

2016. 07. 31. 17:27

A Mercedes világbajnoki címvédő versenyzőjének, Lewis Hamiltonnak a sikerével ért véget a Német Nagydíj. A hockenheimi viadalon Hamilton csapattársa, Nico Rosberg csak a 4. lett, így a brit az összetettben 19 pontra növelte előnyét. Kiváló hétvégét zárt a Red Bull, amely idénybeli első duplázásának köszönhetően - Ricciardo második, Verstappen harmadik lett - megelőzte a gyengélkedő Ferrarit a konstruktőrök versenyében.

Nem kezdődött jól a verseny az első helyről induló Nico Rosberg számára, aki már az első kanyar előtt a negyedik pozícióba csúszott vissza - Hamilton mellett Verstappen és Ricciardo is meg tudta előzni. Az első négy sorrendje az 12. körig, az első kerékcserékig nem változott, majd a visszatérésüket követő harmadik körben újra ők alkották az élbolyt. Ebben az időszakban Hamilton előnye már több mint 6 másodperc volt.

A középmezőny tagjai közül Carlos Sainz Jr. és Felipe Massa boxkiállása is sokkal hosszabb volt a megszokottnál kisebb technikai problémák miatt, így elvesztették esélyüket a pontszerzésre.

A második kerékcserék után a 29. körben Rosberg sportszerűtlen megoldással előzte meg Verstappent, ezért öt másodperces büntetést kapott. Hamarosan Ricciardo is lehagyta csapattársát - Verstappen tulajdonképpen elengedte az ausztrált, mert nem tanúsított semmiféle ellenállást.

A 46. kört követően az élen autózó Hamilton előnye több mint 11 másodperc volt, mögötte a két Red Bull haladt. Rosberg a büntetése letöltése során öt helyett nyolc másodpercet állt a boxutcában, de így is a negyedik pozícióba sorolt vissza, őt a két Ferrari, Sebastian Vettel és Kimi Räikkönen követte.

A hajrában Hamilton előnye 6 másodpercre csökkent, az eső is eleredt, az élmezőny sorrendje viszont már nem változott, Rosberg negyedik lett.

Lewis Hamilton az idény során immáron a hatodik, összességében pedig a 49. futamgyőzelmét aratta. A Mercedes brit vb-címvédője Németországban harmadik alkalommal nyert: 2008-ban ugyancsak Hockenheimben, 2011-ben pedig a Nürburgringen lett első.

A világbajnoki szezon augusztus 28-án a Belga Nagydíjjal folytatódik.

(Forrás: sportrajongo.hu;mti/Fotó:mti)