EL: óriási meglepetés, kiesett az AS Roma

2017. 03. 17. 08:28

A labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjében kiesett az egyik esélyesként kezelt AS Roma. A Manchester United továbbjutott, igaz csak nagy nehézségek árán, ezúttal Juan Mata mentette meg José Mourinhót.

Az olasz fővárosban a mérkőzés 16. percében Mouctar Diakhaby a vendég Lyonnak szerzett vezetést, de két perccel később Kevin Strootman egyenlített. A huszadik percben büntetőt reklamáltak a rómaiak, mert Lucas Tousart a tizenhatoson belül reflexszerűen beleütött a labdába, de Kassai Viktor nem ítélte szabálytalannak a mozdulatot.

A második félidőben Tousart közelről a saját hálójába talált, majd a 74. percben Edin Dzeko szerzett gólt, de utóbbit les miatt a bíró nem adta meg, pedig pár pillanattal korábban, a kérdéses helyzetben és pillanatban Stephan El Shaarawy éppen a védővel egyvonalban volt. A kapura lövések aránya 24-8, a kaput eltaláló kísérleteké pedig 9-4 volt a hazaiak javára, de mivel az első meccset a franciák nyerték 4-2-re, ők jutottak tovább a nyolc közé.

A Manchester United a spanyol Juan Mata góljával győzte le az orosz FK Rosztov együttesét, ezzel ugyancsak a negyeddöntőbe jutott, amelynek sorsolására pénteken kerül sor.

A Besiktas már 2-1-re vezetett, amikor a 39. perctől tíz játékossal maradt, azonban az Olimpiakosz nem tudta kihasználni a létszámfölényét, pedig egyetlen találatra volt a továbbjutástól. Sőt, újabb két gólt is kapott,  így simán búcsúzott a második számú európai kupasorozatból.

A Celta Vigo idegenben is felülmúlta a Krasznodart, így kettős győzelemmel jutott a negyeddöntőbe. Mindkét mérkőzés megnyerése nem jött össze a Genknek a belga párharcban, de így is magabiztosan, 6-3-as összesítéssel ejtette ki a Gentet.