Nagy Ádám nélkül kapott ki a Bologna

2017. 01. 09. 10:41

Az olasz labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójában a Juventus a Bolognát fogadta. Nagy Ádám a padról nézte végig, ahogy a házigazda könnyedén gázol át csapatán.

Olaszországban a 19. fordulóban a Juventus Nagy Ádám csapatát, a Bolognát fogadta, ám a magyar játékos nem kapott helyet a kezdőben, sőt végül pályára sem lépett. Hogy ezért, vagy sem, de a torinóiak átgázoltak a vendégeken, Higuain már a 7. percben megszerezte a vezetést, majd Dybala büntetőből növelte a Juve előnyét. A 3-0-s végeredményt Higuain állította be, a torinóiak vezetik a bajnokságot, a Bologna a 15. helyről várhatja a folytatást.

A Juventus amúgy sorozatban 26. sikerét aratta hazai pályán az olasz labdarúgó-bajnokságban, amivel új rekordot állított fel.

Nem volt ennyire gólgazdag az AC Milan – Cagliari összecsapás, sőt, az izgalmakat a hazai csapat a végére hagyta. A 79. percben a Milan Suso lövésével veszélyeztetett, ám ebből a helyzetből nem született gól. Nem úgy a 88. percben amikor is Bacca volt eredményes Lapadula passzából. A vendégek a mérkőzést végül 10 emberrel fejezték be, a gólszerző ellen Alves szabálytalankodott, aki egyből piros lapot kapott a játékvezetőtől.

Az AS Roma a Genoa otthonában lépett pályára. A fővárosiak a 36. percben szerezték meg a vezetést, igaz azt az ellenfél játékosának, Izzónak köszönhették, ugyanis öngólt rúgott. A mérkőzés végén, a 90. percben a hazaiak akár egyenlíthettek volna, de Ocampos helyzeténél Szszesny hatalmas bravúrt mutatott be. A végén így maradt a 0-1, az AS Roma győzelemmel kezdte az évet.

(Forrás: sportrajongo.hu;mti/Fotó:twitter)