Vb 2018: a németek hibátlanok, az angolok majdnem égtek - videó

2016. 10. 12. 09:21

A német labdarúgó-válogatott továbbra is százszázalékos a 2018-as, oroszországi világbajnokság európai selejtezősorozatában: a harmadik forduló keddi játéknapján az északíreket győzte le 2-0-ra. Az angol válogatott viszont csak döntetlent játszott, Gareth Southgate megbízott kapitány bemutatkozása nem sikerült túl jól, ahogy a válogatott játéka sem volt igazán meggyőző.

Németország továbbra is veretlenül halad az oroszországi világbajnokság felé. Joachim Löw együttese ezúttal Észak-Írországot verte 2-0-ra és ezzel veretlenül vezeti a csoportját.

Az angolok viszont nem tudták megőrizni makulátlan mérlegüket, ugyanis Szlovéniában gól nélküli döntetlent értek el. Nem sikerült tehát túl jól a bemutatkozása az angol válogatott megbízott szövetségi kapitányának, Gareth SOuthgate-nek. A háromoroszlánosok Szlovéniába látogattak és a házigazdák már a 10. percben kis híján megszerezték a vezetést Dyer hibájából ám az angolok végül megúszták ezt a helyzetet. A Wayne Rooney-t a a 73. percig a padon tudó angoloknak helyzetük sem nagyon volt, nem úgy Szlovéniának, ám a Birsa előtt adódott lehetőségéből sem született gól, így a vége 0-0.

Az Eb-negyeddöntős lengyelek Robert Lewandowski 95. percben szerzett góljával nyertek a vendég örmények ellen, míg a játéknap meglepetéseként a csehek hazai pályán gól nélküli döntetlent játszottak az azeriekkel, akik így hét ponttal másodikként várják a folytatást a németek mögött.

Európai vb-selejtezők,
3. forduló:
C csoport:
Csehország-Azerbajdzsán 0-0
Németország - Észak-Írország 2-0 (2-0)
Norvégia-San Marino 4-1 (1-0)

Az állás: 1 Németország 9 pont, 2. Azerbajdzsán 7, 3. Észak-Írország 4, 4. Norvégia 3, 5. Csehország 2, 6. San Marino 0

E csoport:
Lengyelország-Örményország 2-1 (0-0)
Dánia-Montenegró 0-1 (0-1)

korábban:
Kazahsztán-Románia 0-0

Az állás: 1 Montenegró 7 pont (7-1), 2. Lengyelország 7 (7-5), 3. Románia 5, 4. Dánia 3, 5. Kazahsztán 2, 6. Örményország 0

F csoport:
Litvánia-Málta 2-0 (0-0)
Szlovénia-Anglia 0-0
Szlovákia-Skócia 3-0 (1-0)

Az állás: 1. Anglia 7 pont, 2. Litvánia 5 (5-3), 3. Szlovénia 5 (3-2), 4. Skócia 4, 5. Szlovákia 3, 6. Málta 0

(Forrás: sportrajongo.hu;mti/Fotó:twitter)