BL: Újabb európai "nagykutya" égett le a selejtezőben

2016. 08. 24. 23:39

A csoportkörbe jutásért rendezett selejtezőkör visszavágóit rendezték kedden és szerdán a labdarúgó Bajonokok Ligájában. A Borussia Mönchengladbach gólparádét rendezett, ahog az orosz Rostov is, jóllehet ennek az Ajax-drukkerek nem igazán örültek.

A csoportkörbe jutásért rendezett selejtezőkör visszavágóit rendezték kedden és szerdán a labdarúgó Bajonokok Ligájában. A Mancheser City a Steaua Bukarest együttesét fogadta és az 56. percben Delph révén meg is szerezte a vezetést. A hazaiak nem nagyon erőltették meg magukat, ami teljességgel érthető is, lévén a párharcot már az odavágón eldöntötték, hiszen 5-0-ra ütötték ki román ellenfelüket.

A Borussia Mönchengladbach viszont kitett magáért, hazai pályán döntötte el a svájci Young Boys elleni párharcot ráadásul gólparádét rendezett. A sort Eden Hazard testvére, Thorgan kezdte a 6. percben, majd Raffael duplájával dőlt el a párharc igazából. Ezt követően azonban Hazard is szerzett egy gólt, majd ismét Raffael volt eredményes, de hogy a belgának is meglegyen a mesterhármas, ő is betalált. A vége 6-1, a gladbach összesítésben 9-2-vel jutott tovább.

A nap meglepetését az orosz Rostov okozta, amely az idegenbeli 1-1-et követően kivégezte hazai pályán az Ajaxot, ráadásul ehhez mindössze fél óra kellett. Az orosz gólparádét Azmoun kezdte a 34. percben, majd az 52.-ben Yerokhin folytatta. Nyolc perccel később jött Noboa gólja, majd Poloz találatával már 4-0 állt az eredményjelzőn. A végén a hollandok Klaassen révén legalább a becsületgóljukat megszerezék, a vége 4-1, a Rostov 5-2-es összesítéssel jutott a BL-csoportkörbe.

Dán csapat is lesz a csoportkörben, erről pedig a Köbenhavn gondoskodott, amely a ciprusi Apoel ellen ért el továbbjutást érő eredményt. A dánok a párharc első mérkőzésén 1-0-ra nyertek odahaza, Soteriou révén azonban a ciprusiak a 69. percben kiegyenlítettek. A mérkőzés vége előtt négy perccel azonban jött Santander és belőtte a mindent eldöntő gólt, így a Köbenhavn összesítésben 2-1-re nyert és készülhet a BL-csoportkörre.

A BL 32-es főtáblája:

1. kalap: Real Madrid (spanyol), Barcelona (spanyol), Leicester City (angol), Bayern München (német), Juventus (olasz), Benfica (portugál), Paris Saint-Germain (francia), CSZKA Moszkva (orosz)
2. kalap: Atlético Madrid (spanyol), Borussia Dortmund (német), Arsenal (angol), Manchester City (angol), Sevilla (spanyol), Porto (portugál), Napoli (olasz), Bayer Leverkusen (német)
3. kalap: Basel (svájci), Tottenham Hotspur (angol), Dinamo Kijev (ukrán), Lyon (francia), PSV (holland), Sporting CP (portugál), Brugge (belga), Borussia Mönchengladbach (német)
4. kalap: Celtic (skót), Monaco (francia), Besiktas (török), Legia Warszawa (lengyel), Dinamo Zagreb (horvát), Ludogorec (bolgár), Köbenhavn (dán), Rosztov (orosz)

(Forrás: sportrajongo.hu/Fotó:twitter)