Sovány előny a Barcánál és a Bayernnél

2016. 04. 06. 08:26

A Barcelona és a Bayern München is nyerni tudott a Bajnokok Ligája negyeddöntő első felvonása során, ám egyik gigásznak sem megnyugtató az előnye. A Benfica csupán egy góllal kapott ki a bajoroktól, míg az Atlético gólt is szerzett a katalánok otthonában, ami a végelszámolásnál sokat jelenthet.

A Barcelona hazai pályán 2-1-re legyőzte az Atlético Madridot a kedd esti Bajnokok Ligája negyeddöntő első mérkőzésén. A találkozó első gólját a vendégek szerezték, Koke passzából Torres volt eredményes a 25. percben. A hősből azonban 10 perc múlva antihős lett, második sárga lapja következtében ugyanis kiállították. Ez sokba került végül az Atléticónak, Suárez a 65. percben előbb egyenlített, majd a 75. percben beállította a 2-1-es végeredményt, ám a Barca-győzelem ellenére a párharc továbbra is nyílt.

A Bayern München – Benfica mérkőzésen már a második percben megszületett az első gól, Juan Bernat beadását Arturo Vidal fejelte a portugál kapuba. A gyors gólt ugyanakkor nem követte újabb, a Bayern Ribéry, Douglas Costa és Vidal révén ugyan veszélyeztetett, ám előnyét nem tudta növelni. A végén maradt az 1-0, a Bayern továbbra is veretlen a Benfica ellen, viszont az egygólos előny távolról sem megnyugtató a bajorok számára.

(Forrás: sportrajongo.hu/Fotó:twitter)