BL: nyert a Chelsea, döntetlen a Juve-Barca rangadó

2017. 11. 23. 13:05

A labdarúgó Bajnokok Ligájában az ötödik csoportkört rendezték. Voltak rangadók, voltak papírforma találkozók és persze izgalmak, mint minden fordulóban eddig.

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában a hazai pályán játszó Atlético Madrid az AS Roma együttesét fogadta a c-csoport rangadóján. A gól nélküli első félidő után a hazaiak a 69. Percben Griezmann parádés góljával szerezték meg a vezetsét, majd öt perccel a lefújás előtt Gameiro góljával biztosították be győzelmüket. Az Atléti mostani sikerével megőrízte esélyt annak, hogy továbbjusson az egyenes kieséses szakaszba.

A csoport másik mérkőzésén a Chelsea az azeri Qaraba otthonában lépett pályára. A meccs a papírforma szerint alakult: a londoniak Hazard büntetőjével már a 11. Percben megszerezte a vezetést, majd Willian növelte még az első játékrészben kettőre a Chelsea előnyét. A második játékrészben Fabregas büntetőjével már 3-0-állt az eredményjelzőn, míg a 4-0-ás végeredményt Willian állította be a 85. Percben.

Gól nélküli döntetlennel ért véget a nap rangadója, a Juventus és a Barcelona összecsapása a D-csoportban. Az első helyzetig nem kellett sokat várni, a 2. Percben Douglas Costa révén veszélyeztettek az olaszok. A 22. Percben Paulinho került helyzetbe, ám a fejesből végül nem született gól, ahogy Dybala lehetősége is kimaradt az utolsó pillanatokban. A rangadó így végül gól nélkül zárult, a Barca az első, a Juve a második helyről várhatja az utolsó fordulót.

Eredmények:

FC Basel–Manchester United 1–0 (Lang 89.)
CSZKA Moszkva–Benfica 2–0 (Scsennyikov 13., Jardel 56. – öngól)

Paris Saint-Germain–Celtic 7–1 (Neymar 9., 22., Cavani 28., 79., Mbappé 35., Verratti 75., Dani Alves 80., ill. Moussa Dembélé 1.)
Anderlecht–Bayern München 1–2 (Hanni 63., ill. Lewandowski 51., Tolisso 77.)

Atlético Madrid–AS Roma 2–0 (Griezmann 69., Gameiro 85.)
Qarabag–Chelsea 0–4 (E. Hazard 21. – 11-esből, Willian 36., 85., Fabregas 71. – 11-esből)

Juventus (olasz)–FC Barcelona (spanyol) 0–0
Sporting CP (portugál)–Olympiakosz (görög) 3–1
 (Dost 40., 66., Bruno César 43., ill Odjidja-Ofoe 86.)

Szpartak Moszkva–NK Maribor 1–1 (Zé Luís 82., ill. Mesanovic 92.)
Sevilla–Liverpool 3–3 (Ben Yedder 51., 60. – a másodikat 11-esből, G. Pizarro 93., ill. Firmino 2., 30., S. Mané 22.)

(Forrás: Forrás:sportrajongo.hu, mti / Fotó: twitter)