PL: Guardioláék nem bírtak a Stoke Cityvel

2017. 03. 08. 23:51

Az angol Premier League 28. fordulójában a Manchester City a Stoke együttesét fogadta. Pep Guardiola együttese egy esetleges sikerrel nyolc pontra csökkenthette volna hátrányát a listavezető Chelsea-vel szemben, ráadásul úgy, hogy megelőzhette volna a Tottenham együttesét, míg a Stoke stabilizálhatta volna helyét a középmezőnyben.

A végén azonban nem úgy alakultak a dolgok, ahogy a két együttes elképzelte: a találkozó első helyzete meglepetésre a vendégek előtt adódott, a 6. percben Diouf az utolsó pillanatban elpuskázta a lehetőséget, elcsúszott ugyanis a lövés pillanatában. Az újabb nagy helyzetre egész sokat kellet várni, a 72. percben azonban már a hazaiak szerezhették volna meg a vezetést, Fernandinho lövése elkerülte a kaput, így végül maradt a 0-0.

A City több mint 70 százalékos labdabirtoklást mutatott, ám a meddő mezőnyfölény ellenére is csak egy ponttal gazdagodott.

(Forrás: Forrás:sportrajongo.hu / Fotó: twitter)