BL: hengerelt a Bayern az Arsenal ellen

2015. 11. 05. 10:27

A Bayern München hazai pályán négy góllal verte az Arsenalt a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, melynek szerdai játéknapján a szentpétervári Zenit biztosította helyét a nyolcaddöntőben. A londoniak soha sem kaptak még öt gólt a BL-ben, ráadásul vereségükkel igen nehéz helyzetbe kerültek a továbbjutás szempontjából.

Előzetesen a forduló rangadójának kiáltották ki a Bayern München és az Arsenal összecsapását, a Bundesliga-éllovas bajor együttes azonban egy félidő alatt gyakorlatilag kiütötte a londoniakat, s végül a duplázó Thomas Müller vezetésével 5-1-re diadalmaskodott. A világbajnok német támadó pályafutása során már 32 európai kupagólnál jár, így Karl-Heinz Rummeniggét megelőzve már második a német örökranglistán, s már csak a legendás Gerd Müller előzi meg (69).

A csoport másik mérkőzésén az Olympiakosz 2-1-re verte a horvát Dinamót, ez pedig igen rossz hír az Arsenal számára, ugyanis három vereséggel és egy árva győzelemmel jelenleg a londoniak a csoport negyedik helyén állnak, igen távol a továbbjutástól.

A nap többi mérkőzésén nem születtek meglepetések, a Barcelona Neymar és Suárez vezetésével simán verte a BATE-t, az AS Roma és a Leverkusen ismét gólgazdag és izgalmas mérkőzést játszott egymással amely végül hazai sikerrel zárult. José Mourinho Chelseaje ha nehezen is de legyőzte 2-1-re a a Dinamo Kijevet, míg a Porto idegenben verte Makkabi Tel-Avivot.

A H-csoportban nyert a Zenit és ezzel továbbjutott, míg a Valencia kisebb meglepetésre kikapott a Gent otthonában.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:

E csoport:

FC Barcelona (spanyol)-BATE Boriszov (fehérorosz) 3-0 (1-0)

AS Roma (olasz)-Bayer Leverkusen (német 3-2 (2-0)

Az állás:

1. FC Barcelona 10 pont, 2. AS Roma 5, 3. Bayer Leverkusen 4, 3. BATE Boriszov 3

Roma-Leverkusen

F csoport:

Bayern München (német)-Arsenal (angol) 5-1 (3-0)

Olimpiakosz (görög)-Dinamo Zagreb (horvát) 2-1 (0-1)

Az állás: 1. Bayern München 9 pont (13-3), 2. Olimpiakosz 9 (6-6), 3. Arsenal 3 (6-10), 4. Dinamo Zagreb 3 (3-9)