Beindult a Vidi-henger

2016. 09. 25. 09:09

Idegenben verte 2-1-re a Honvédot a Videoton a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 11. fordulójában. Henning Berg együttese már öt bajnoki mérkőzés óta veretlen, négyet ezek közül győzelemmel zárt.

Hening Berg a Kovácsik - Nego, Vinícius, Fiola, Stopira - Hadzic, Juhász R., Varga J. - Lazovic - Feczesin, Géresi összeállításban küldte pályára csapatát a Honvéd ellen. A fehérváriak lendületesen kezdtek, több lehetőséget dolgoztak ki és egy szöglet után Juhász Roland révén meg is szerezték a vezetést a 34. percben. A hazaiaknál ezúttal is Davide Lanzafame jelentette a legnagyobb veszélyt, az olasz csatár a ráadás pillanataiban Loic Nego közreműködésével egyenlített is.
Az öröm azonban nem tartott sokáig, ugyanis nem sokkal a fordulást követően megint a fehérváriak kerültek előnybe, Géresi volt eredményes az 52. percben. Innentől kezdve a Vidi csak a "tutira" ment, tartotta az előnyét, míg a Honvéd játékában nem volt benne a gól, hiányzott az átütőerő.

A vége 2-1 a Vidinek, a fehérváriak ötödik meccsükön negyedik győzelmüket aratták.