A kupában is menetelnek Dárdaiék

2015. 10. 28. 09:55

A Hertha BSC hosszabbításban nyert 2-1-re az FSV Frankfurt otthonában a Német Kupa második fordulójában, ezzel bejutott a 16 közé. Szintén ott van a következő körben Simon Krisztián együttese az 1860 München, valamint a Bayern München is.

A másodosztályú házigazdák szereztek vezetést a 47. percben, az elefántcsontparti Salomon Kalou kilenc perccel később egyenlített, az eredmény pedig nem változott a rendes játékidő végéig. Mivel a továbbjutás egy meccsen dől el, következett a hosszabbítás, amelyben Kalou tizenegyesből megszerezte második gólját, egyben továbblőtte Dárdai Pál csapatát a harmadik körbe. A Hertha 2011 után először játszhat újra a legjobb 16 között a kupában.

A négyszeres magyar válogatott Simon Krisztiánnal felálló második vonalbeli 1860 München az első osztályú Mainz vendégeként vívta ki a továbbjutást, miután egygólos hátrányból fordított és győzött 2-1-re. Simon végigjátszotta a találkozót.

Szintén ott van a következő körben a Bayern München együttese, Pep Guardiola csapata a Wolfsburgot verte könnyedén és Németországban továbbra is veretlen az idény során.

Német Kupa, 2. forduló:

FSV Frankfurt-Hertha BSC 1-2 (0-0, 1-1)gól: Golley (47.), illetve Kalou (56., 99. - a másodikat tizenegyesből)kiállítva: Plattenhardt (119. - Hertha)

Mainz 05-1860 München 1-2 (1-0)gól: Niederlechner (6.), illetve Mugosa ((70.), Okotie (77.)

(Forrás:sportrajongo.hu;mti/Fotó:nb1.hu)