NB 1: Eldöntetlen maradt a kupadöntő visszavágója

2014. 08. 03. 22:45

Nem bírt egymással az Újpest és a Diósgyőr az idei Magyar Kupa döntő visszavágójaként is felfogható bajnoki mérkőzésen vasárnap este. Igazi rangadó volt, mely parázs hangulatot, és két kiállítást is hozott, mindkettőt vendégoldalon, végül 1-1 lett a végeredmény.

A DVTK a Krasznodar elleni Európa-liga meccsel a lábakban érkezett a Megyeri útra, ráadásul az ott megsérült Antal Botond kapust is nélkülözniük kellett a pirosaknak, Ivan Rados védte így a vendégkaput. Az Újpestnél továbbra sem tudott ott lenni a kezdőben Kabát Péter, Suljic azonban bekerült, hiszen mint ahogy Nebojsa Vignjevics mondta, ha gólt szerez a meccseken, akkor kezdeni fog a jól cselező támadó. Az első félidőben nem történt sok esemény, talán csak a diósgyőri kapitány, Elek Ákos sérülése említésre méltó, le is kellett hozni a középpályást. A második félidőben a vendég DVTK lépett fel támadóbban, és meg is szerezték a vezetést Miroslav Grumic fejesével. Nem sokat kellett várni az egyenlítésre, és Vignjevics mester szavai tényleg hathattak Suljicra, hiszen Nagy Gábor jobb oldali beadását követően ő egalizált, szintén fejjel. Ezután következtek a diósgyőri kiállítások, előbb az exújpesti Egerszegit, majd a csereként beálló Debreceni Andrást parancsolta le a pályáról a játékvezető. Az Újpestnek volt még hátra negyed órája, hogy megszerezze a győzelmet a 9 emberrel játszó DVTK ellen, ez azonban nem sikerült, így igazságosnak mondható 1-1 lett a rangadó vége.

A következő fordulóban az Újpest Pécsre utazik, a DVTK pedig a Haladást fogadja.

Újpest – Diósgyőr 1-1

(Fotó: klix.ba)