NB I: Simán nyert a Paks

2014. 08. 02. 20:25

Szombaton újabb meccsekkel folytatódott a nemzeti labdarúgó bajnokság.  A Paks idegenben ütötte ki a Nyíregyházát, és kapott gól nélkül, százszázalékosan áll a tabella élén.

Az első forduló két bravúrcsapata találkozott Nyíregyházán, hiszen a hazaiak pontot csentek a címvédő Debrecentől az idei bajnokság első mérkőzésén, míg a Paks szép gólokkal győzte le a tavalyi ezüstérmes Győrt. Egymás elleni találkozójukat a vendég paksiak kezdték jobban, hiszen már a meccs elején megszerezték a vezetést, egy védelmi kavarodást követően Eppel Márton fejelt közelről Balogh János kapujába. Az első félidő hajrájában növelni tudta előnyét a Paks, egy tizenegyest követően, viszont akcióból. Heffler Tibor ugyanis a büntetőt még kihagyta (vagy fogalmazhatunk úgy is, hogy Balogh János bravúrral tisztázott), azonban a kipattanót már az üres kapuba lőtte Heffler. Kétgólos előnnyel mehetett tehát pihenőre a Paks, és hiába próbálkozott aztán a Szpari, a Paks szerzett újabb gólt, a 75. percben Könyves 15 méterről ágyúzott a rövidbe, 0-3. Menetel tehát tovább a Paks, a Nyíregyháza pedig az első fordulós döntetlen után súlyos vereséggel folytatta a szezont.

Nyíregyháza - MVM Paks 0-3

(Fotó: nso.hu)