Kerber Melbourne után New Yorkot is meghódította

2016. 09. 11. 20:02

Angelique Kerber az Ausztrál Nyílt Teniszbajnokság után a US Opent is megnyerte, így 20 év elteltével nyert ismételten német női teniszező egy idényben két Grand Slam tornát. A legendás Steffi Graf nyomdokaiba lépő Kerber Karolina Pliskovát verte három szettben és - bár ehhez nem kellett minenképpen nyernie - hétfőtől a világranglistán is átveszi a vezetést.

A második helyen kiemelt játékos három szettben győzte le a tizedikként kiemelt cseh Karolina Pliskovát. Az első szettben Kerber az első és az utolsó játékban is megnyerte ellenfele szervajátékát, és mivel jóval kevesebb ki nem kényszerített hibát vétett, magabiztosan került előnybe. A folytatásban Pliskovának elég volt egyszer elvennie riválisa adogatását - 2:3-ről 5:3-ra fordított - az egyenlítéshez, pedig ebben az időszakban is ő rontott valamivel többet.

A döntő szettben a cseh játékos - aki előbb Venus Williamst, majd annak húgát, Serenát is elbúcsúztatta a tornán - 1:1 után brékelőnybe került, ám ezt kisvártatva elveszítette, így 3:1-es vezetést követően 4:3-as hátrányba került. A korábbiaknál is több hibával tarkított hajrában a jobban összpontosító német kerekedett felül.

Miután Angelique Kerber bekerült a fináléba, Serena Williams viszont nem, a német teniszező hétfőtől átveszi az első helyet a világranglistán a 2013 eleje óta éllovas amerikaitól. Ez volt Kerber harmadik Grand Slam-döntője eddigi pályafutása során - ráadásul mindhármat idén játszotta -, ezek közül a mostanit és az ausztrált megnyerte, a wimbledonit elveszítette. Plisková élete első GS-fináléjában szerepelt New Yorkban.