Djokovic megcsinálta, ő a Roland Garros idei királya

2016. 06. 05. 18:48

Novak Djokovic győzelmével ért véget a Roland Garros férfi tornája. A szerb világelső a skót Andy Murrayt verte négy szettben. Djokovic ezzel egyrészt megcsinálta a karrier Grand Slamet, másrészt jelenleg mind a négy Grand Slam tornának ő a címvédője, hasonló tettre sem Roger Federer, sem Rafa Nadal nem volt képes, utoljára a legendás Rod Laver érte el ezt a bravúrt, ő ráadásul egy idényen belül.

A világelső Novak Djokovic nyerte meg a 115. francia nyílt teniszbajnokság férfi egyes versenyét, mivel a vasárnapi döntőben 3:6, 6:1, 6:2, 6:4-re legyőzte a brit Andy Murrayt.

A 29 éves szerb játékos a 12. Grand Slam-trófeáját gyűjtötte be, a Roland Garroson - ahol 65. tornáját nyerte - pedig először diadalmaskodott. A találkozó 3 óra 3 percig tartott.

Djokovic ezzel teljesítette a karrier-Grand Slamet, azaz pályafutása során mind a négy tornát (Australian Open, Wimbledon, Roland Garros, US Open) megnyerte. Az amerikai Don Budge és az ausztrál Rod Laver után a harmadik férfi teniszező a sportág történetében, aki sorozatban négy GS-versenyen győzött, egyben sajátos rekordot állított fel azzal, hogy 12 alkalom kellett neki Párizsban, hogy megszerezze a Muskátésok Kupáját.

(Forrás: sportrajongo.hu;mti/Fotó:twitter)