Hosszú Katinka három éremmel indította a moszkvai világkupát

2017. 08. 03. 08:46
Hosszú Katinka három számban is érmet szerzett a rövid pályás úszó világkupa moszkvai állomásának nyitónapján.

A hazai rendezésű vizes vb-t 2 arany- és egy-egy ezüst-, illetve bronzéremmel záró klasszis a világbajnokság zárónapjának másnapján már repülőre is ült, hogy megkezdje szereplését a 2017-es világkupa-sorozat első állomásán. Hosszú vb-formában úszott a szerdai versenynapon: 100 háton és 100 vegyesen aranyérmet nyert, 200 pillangón ezüstérmes lett.

Moszkvában nem Hosszú Katinka az egyetlen világsztár, medencébe szállt: ott van a vizes vb-n Cseh Lászlót a 200 pillangó döntőjében megelőző, ezzel aranyérmes Chad Le Clos, aki 200 gyorson és 100 pillangón nyert, illetve a svéd Sarah Sjöström, aki világcsúccsal lett aranyérmes 50 gyorson, ezzel pedig 11 napon belül már a harmadik világrekordot érő időt úszta.

A kétnapos világkupa programja csütörtökön újabb versenyszámokkal folytatódik.
(Forrás: Forrás:sportrajongo.hu, vizisportrajongo.hu / Fotó: MTI))