Kerékpár: a katalán körön és Belgiumban is sztárparádé volt

2017. 03. 24. 22:35

Sztárparádé és sztárversengés a katalán körön és a Harelbeke versenyen is.

A katalán kerékpáros körversenyen az ötödik szakaszt rendezték pénteken. A mezőnyre egy 182 kilométeres hegyi szakasz várt Valls és Lo Port között. A győzelmet Alejandro Valverde szerezte meg. A Movistar spanyol versenyzőjét a Sky menője, Chris Froome követte a második helyen, míg a harmadik Alberto Contador lett, Froome-mal megegyező idővel. Az összetettben alverde vezet, Froome és Contador előtt. Az éllovas előnye 21 másodperc a brittel szemben.

Idén hatvanadik alkalommal rendezték meg a rangos E3 Harelbeke kerékpáros versenyt. A mezőnyre 206 kilométer várt, a távot pedig a leggyorsabban Gregg Van Avermaet teljesítette. A belga klasszis egy hármas sprintcsatát nyert meg, amely során honfitársát, Philippe Gilbertet és a szintén belga Oliver Naesent verte. A győztes idő 4 óra 48 perc, 17 másodperc.

(Forrás: Forrás:sportrajongo.hu, mti / Fotó: twitter)