Ilyet még a legendás golfozó sem látott valószínűleg

2016. 06. 06. 12:44

Óriási meglepetésre az amerikai William McGirt nyerte meg a profi golfozók legrangosabb sorozatának legutóbbi versenyét, a 8,5 millió dollár összdíjazású Memorialt. McGirt kilenc év után nyert ismét torntá, mostani sikerével egyrészt a komplett golfvilágot meglepte, másrészt kvalifikálta magá a US Openre.

A legendás Jack Nicklaus tornáján a szezon legerősebb mezőnye gyűlt össze, a sportág legnagyobb sztárjai harcoltak az elsőnek járó 1,56 millió dolláros (429,2 millió forint) díjért, amit végül a 36 éves amerikai játékos nyert meg előlük.

A Muirfield Village Golf Clubban rendezett verseny első helye rájátszásban dőlt el, mivel négy nap után McGirt és honfitársa, Jon Curran egyaránt 273 ütéssel álltak. A szétütés a második szakaszon ért véget Curran rontásával.

William McGirt pályafutása második győzelmét aratta a profik között. Az első sikerének még 2007-ben örülhetett egy kis viadalon, melynek megnyeréséért 16 ezer dollár ütötte a markát. A mostani diadal egyúttal azt is jelenti a számára, hogy karrierje során először részt vehet majd az év második Major-viadalán, a jövő héten zajló US Openen.