Síugrás: befejezi pályafutását a norvégok világbajnoka

2015. 03. 19. 13:21

Befejezi pályafutását Andreas Bardal. A norvég síugrósport valaha volt egyik legeredményesebb alakja kétszer nyert világbajnokságot, motivációs gondokkal indokolta meg, hogy miért is akasztja szögre a léceket.

„Nem tudom elképzelni, hogy nekifussak egy újabb szezonnak. Hiányzik a belső motiváció az edzésekhez” – árulta el a 32 éves versenyző a Verdens Gang című napilapnak nyilatkozva.

Bardal már a most hétvégi, szezonzáró planicai világkupa-fordulóban sem áll rajthoz. A sportoló 2012-ben megnyerte az összetett vk-t, a vb-kről és olimpiákról pedig összesen kilenc érme van. Két éve, Val di Fiemmében normálsáncon lett aranyérmes a világbajnokságon, idén pedig a norvég csapat tagjaként diadalmaskodott a faluni vb-n.

(Forrás:sportrajongo.hu;mti/Fotó:fisski.com)