Pályakerékpár: Szalontay újabb csúcsa

2014. 11. 14. 10:33

Szalontay Sándor megdöntötte pályakerékpárban a 200 méteres repülőrajtos időfutam fedett pályás országos csúcsát, valamint átírta az ezres rekordot is.

A magyar szövetség szerdai tájékoztatása szerint az FTC riói olimpiai reménysége Bécsben 10.166 másodperces időt ért el. Az eddigi országos rekordot is ő tartotta: október elején a svájci Aigle-ben 10.22 másodperc alatt ért célba.

A svájci World Cycling Center színeiben induló sprinter 1:03,347 perces idejével a harmadik lett a világ- és olimpiai érmek sorát magáénak tudó német Maximilian Levy mögött, aki pályacsúccsal (1:02,581) nyert.
Az új rekord felállításával megdőlt a szakág legendája, a több mint százszoros bajnok Pais Péter 1986-ban, Colorado Springs-ben futott 1:05,505-ös ideje is. A hivatalos 1000 méteres csúcsot is Szalontay tartotta 1:05,809 perccel (2013. 10. 02. Bécs), mert a nemzetközi szövetség már csak szabvány pályákon futott rekordokat jegyez, Pais pedig még nyitott pályán érte el az országos csúcsot.