Golf: Elvitték a 10 milliós fődíjat McIlroy elől

2014. 09. 15. 11:09

Az amerikai Billy Horschel nyerte meg vasárnap a szezonzáró Tour Championship profi golfversenyt, és győzelmével a FedExCup pontversenyben is az élen végzett, így a 10 millió dolláros fődíj is az övé lett. A második helyen Chris Kirk zárt, míg a világelső Rory McIlroy harmadik lett az összetettben. Előbbi 3, utóbbi 2 millió dolláros bónusszal zárta az idényt.

Billy Horscher a négynapos verseny vasárnapi zárása előtt holtversenyben állt az élen a világranglista-vezető, egyben a legnagyobb esélyesnek számító északír Rory McIlroyjal, az utolsó körben azonban sokkal jobban játszott nála, s végül három ütéssel nyert, megelőzve McIlroyt és honfitársát, Jim Furykot.

Horscher összkeresete az idény előtt 4.5 millió dolláron állt, ezt mosta alaposan megdobta hétvégi bónuszaival, ám kiegyensúlyozott teljesítményével rekordokat is döntött a FedEx Kupában. A fiatal játékos aki mindössze negyedik teljes évét tapossa a PGA Touron a 69. helyről kezdte a sorozat rájátszását, korábban ennyire alacsonyan jegyzett játékos még nem végzett az élen a végelszámolásnál. Az amerikai játékos az utóbbi 12 körének mindegyikét 70 ütés alatt teljesítette, ez is kiemelkedő bravúr. Billy Horscher a világranglistán is nagyot ugrott előre, ezt a hetet már mint a világ 14. legjobb golfozója kezdheti meg.

Horschelnek az elmúlt három hétben a mostani volt a második tornagyőzelme, egyszer pedig a második helyen végzett, ez a szezon végi nagy menetelés eredményezte számára a pontverseny megnyerését. Az összetett győzelemért járó 10 millió dolláros bónusz mellé Horschel az atlantai torna megnyeréséért 1.44 millió dollárt kapott.