Vuelta - Hesjedal volt a legerősebb

2014. 09. 06. 18:32

Ryder Hesjedal nyerte a Vuelta spanyol kerékpáros körverseny Santander és La Camperona közötti, hegyi befutós szakaszát.

A Garmin korábbi Giro d'Italia győztes kanadai versenyzője a 14. etap során sokat volt szökésben, majd az utolsó kilométeren belül ellépett Zauggtól, és elsőként ért fel az első kategóriás emelkedő tetejére.

Hátul az esélyesek csoportjában egymást követték a támadások az utolsó meredek 3 kilométeren, először az összetettben vezető Alberto Contadort indított, hogy lerázza magáról Alejandro Valverdét. Ez sikerült is, hiszen a két spanyol versenyző között már 42 másodperc a különbség összetettben. A tavalyi Tour de France győztes Chris Froome nagyon meggyőzően teljesített, ő 7 másodpercet adott Contadornak és összetettben feljött a 3. helyre.

A dobogóért küzdő versenyzők közül Joaquim Rodríguez és Fabio Aru érkezett meg Contador mögött szorosan.
A nap egyik nagy vesztese a szakasz előtt 3. helyen álló Rigoberto Uran, aki 1 perc 6 másodpercet kapott Froome-tól és visszacsúszott az 5. helyre.
Összetettben továbbra is Alberto Contador vzet, a piros trikós előnye már 42 másodperc Valverde előtt.

A Vuelta mezőnye vasárnap az egyik legendás emelkedőre, az 1110 méter Covadongára érkezik.

(Fotó: patricks-j.blogspot.com)