Vuelta: Navarro nyerte a pénteki szakaszt

2014. 09. 05. 18:02

Daniel Navarro nyerte a Vuelta spanyol kerékpáros körverseny pénteki, 13. szakaszát, míg összetettben nem történt változás, még mindig Alberto Contador viseli a piros trikót.

A Cofidis francia versenyzője, jó ütemben lépett el a némileg emelkedős obredoni befutó vége előtt a főmezőnytől, és mivel összetettben nem volt túlságosan veszélyes, az esélyesek hagyták hazaérni. A tavalyi Tour de France kilencedik helyezettje első győzelmét aratta ebben a szezonban, és először nyert pályafutása során a spanyol körön.

Összetettben a nagy nevek között nem történt változás, aspanyol Alberto Contador továbbra is 20 másodperccel vezet Valverde, és 1 perc 8 másodperccel Uran előtt. A Vuelta következő 3 szakasza sorsdöntő lehet, hiszen szombaton vasárnap hegyi befutó vár a mezőnyre.

(Fotó: bikerumor.com)