Tenisz - Fucsovics salakmenőt győzött le

2014. 09. 03. 13:37

Fucsovics Márton legyőzte a világranglistán négy éve még 22. helyezett spanyol Albert Montanest szerdán a 85 ezer euró összdíjazású genovai  salakpályás férfi tenisztornán.

A verseny honlapja szerint a világranglistán már 152. magyar játékos a nyitókörben 6:2, 6:4-re verte salakspecialistának számító, 33 éves ellenfelét, aki jelenleg a 114. helyen áll.

Montanes éveken át stabil top 50-es, sőt top 30-as teniszező volt, aki pályafutása során összesen 6 ATP-tornagyőzelmet aratott, és további 5 döntöt játszott, és párosbanissikeres volt. Montanes éveken át kiemelt volt Grand Slam tornákon.

A 22 éves korábbi junior wimbledoni bajnok Fucsovics a nyolcaddöntőben az argentin Guido Andreozzival (173.) találkozik.

(Forrás: MTI, fotó: sporthir24.hu)