Rózsa Csilla 9. lett a női golf Európa-bajnokságon

2014. 07. 27. 13:24

Rózsa Csilla ötös együttállásban a kilencedik lett a Tallinnban rendezett amatőr női golf Európa-bajnokságon.

A szövetség vasárnapi tájékoztatása szerint a magyar játékos elérte elsődleges célját, azaz cut-ba jutást, majd a legjobb 64 közül holtversenyben a 8. helyen jutott be a rájátszásba.

A hónap elején magyar bajnoki címet szerzett Rózsa lejátszott 72 szakaszának a mérlege: ötvenkilenc par, hét birdie, öt bogey és egy dupla bogey. A négy nap összesített eredményei alapján par-t játszott.

A mindössze 17 éves ifjú tehetség a magyar golf egyik legnagyobb ígérete, junior bajnoki címei mellett már a felbőttek között is szépen szerepel. 2013-ban vett részt első nemzetközi profi versenyén, ahol a legjobb amatőr játékos címét szerezte meg. Az Egyesült Államokban is több versenyt nyert meg.

(Forrás: MTI, fotó: superiorhirek.hu)

Látogass el hivatalos Facebook oldalunkra, ahol írásainkat is megtalálod, valamint különleges fotókat és videókat is láthatsz!