Kajak-kenu: Kökény legyőzte Dombit

2014. 06. 28. 10:19

A pénteki négy döntő közül kettőben ugyanaz az egység nyert, mint az első fordulóban, két versenyszám viszont más győztest hozott a kajakosok és kenusok szegedi világbajnoki válogatóján. A Maty-éri esemény legpikánsabb versenyét a férfi kajak párosok 1000 méteres versenyszáma hozta, ahol a londoni olimpián aranyérmes Dombi Rudolf és Kökény Roland csapott össze egymással, immáron más-más párral.

Igazi presztízsharcot hozott a férfi kajak kettesek 1000 méteres versenyszáma, hiszen a mezőnyben ott volt Dombi Rudolf és Kökény Roland is, ám ezúttal már mindketten más párral. Dombi, Boros Gergellyel az 500 méter mellett ezúttal tehát a hosszabbik távon is megmérettette magát, míg Kökény Roland Hufnágel Tibor személyében talált párt magának. Az újonnan alakult páros úgy tűnik igen csak működőképes, ugyanis Kökényék megnyerték a számot, éppen Dombiék előtt, ami valószínűleg komoly elégtétel lehet a rutinos versenyzőnek. Az első válogatón győztes Tóth Dávid, Kulifai Tamás duó ezúttal negyedikként ért célba.

Ami a többi egy kilométeres számot illeti, megismételte három héttel ezelőtti sikerét a vb-aranyérmes Vasbányai Henrik, Mike Róbert kenupáros, a KSI-s duó ezúttal is magabiztosan előzte meg a riválisokat. A dobogósok sorrendje ugyanaz volt, mint június elején. A férfiak kajak egyes versenyében más győztest avattak, mint a válogató első fordulójában, ugyanis a június elején még betegeskedő, vb-bronzérmes Dombvári Bence javított és nyert, míg az előző válogatón meglepetésgyőzelmet arató háromszoros olimpiai bajnok - és Eb-induló - Kammerer Zoltán ezúttal negyedikként zárt.

A női kajak egyesek 500 méteres fináléjában nem történt meglepetés, Kozák Danuta ismét igazolta a papírformát, az olimpiai és világbajnoki címvédő klasszis ismét nyert, ezúttal azonban nem Szabó Gabriella, hanem a szegedi kiválóság, Kárász Anna lett a második. Az idén Ausztráliából visszatérő Csipes Tamara, Szabó mögött a negyedik helyen zárt.

A Maty-éri viadalon szombaton kilenc, vasárnap pedig tíz döntőt rendeznek, a szükséges pótválogatókat várhatóan hétfőn bonyolítják le. Az augusztusi, moszkvai világbajnokságra azok az egységek utazhatnak majd, amelyek két versenyt nyernek.