Hosszú Katinka és Pulai Bence nyert a római úszóverseny nyitónapján

2014. 06. 14. 08:40

Két arany, két ezüst és egy bronz lett a nyitónapi magyar mérleg Rómában, a Sette colli (Hét domb) elnevezésű hagyományos nemzetközi úszóversenyen, amelyen Hosszú Katinka és Pulai Bence győzött pénteken.

Hosszú a szokásos sűrű versenyprogramját ezúttal az 50 méter hát döntőjével indította, s "bemelegítésképpen" - a viadal honlapjának tanúsága szerint - nyolcadikként zárt (29.34 mp). Kevéssel később viszont már mindenkit maga mögött hagyott a 400 m gyors fináléjában, amelyet országos csúcsától alig elmaradva 4:05.92 perccel nyert meg. A Vasas világ- és Európa-bajnoknője 100 m pillangón nyolcadik (59.77), 50 m gyorson pedig ötödik lett (25.53).
A nap másik magyar elsősége Pulai Bence nevéhez fűződik: a Kőbánya SC versenyzője 100 méter pillangón végzett az élen 52.59 másodperces eredménnyel.

A második helyet szerezte meg - Hosszú mögött - Kapás Boglárka 400 m gyorson (4:07.13 p), míg a 200 méteres mellúszás olimpiai, világ- és Európa-bajnoka, Gyurta Dániel a pénteki nyitányon 100 m mellen (1:00.32) szorult a litván Giedrius Titenis mögé. Az első nap egyetlen magyar bronzérme Kis Gergő nyakába került, aki a 800 m gyors döntőjében ért célba harmadikként (7:58.03). A magyar finalisták közül Bernek Péter 400 m gyorson ötödik lett (3:52.15).

Kiss László szövetségi kapitánynak az augusztusi Eb-re készülő válogatottjai közül a római viadal három napján összesen kilencen próbálnak szerencsét, a csapat tizedik tagja, az olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok Cseh László vállpanaszok miatt nem utazott el az olasz fővárosba.

(Fotó:sportfm.hu)