Verrasztó Dávid bronzérmes 200 méteres vegyesúszásban

2014. 06. 13. 08:17

Verrasztó Dávid 200 méteres vegyesúszásban harmadik lett a befejező napon a Mare Nostrum elnevezésű nemzetközi sorozat második állomásán, Franciaországban.

A canet-en-roussilloni viadalon a csütörtöki döntőben Verrasztó, a szám korábbi ifjúsági Európa-bajnoka - a verseny honlapjának tanúsága szerint - két japán mögött szerezte meg a bronzérmet 2:00.02 perces teljesítménnyel.

A nőknél a 200 méteres pillangóúszásban a kétszeres Eb-ezüstérmes, világbajnoki ötödik Jakabos az ötödik helyet szerezte meg (2:12.04 p), 400 méter vegyesen pedig - 19 századmásodperccel csúszva le a dobogóról - negyedikként zárt (4:41.15). Utóbbi szám döntőjében szerepelt a 200 méter vegyesen szerdán - az ott bronzérmes Jakabos előtt - második Verrasztó Evelyn, aki a hosszabbik távon ötödikként csapott célba (4:43.35).

A sorozat harmadik, befejező állomása Barcelona, ahol szombaton és vasárnap rendeznek versenyeket.