Kézi: drámai csatában ikszelt a Szeged a Löwennel

2016. 09. 26. 11:21

Nagyon kevés kellett volna ahhoz, hogy Juan Carlos Pasot együttese bravúrral felérő győzelmet arasson a Löwen ellen a kézilabda BL csoportkörében. A végén a németek azonban négy másodperccel a vége előtt betaláltak, így pontot mentettek Szegeden.

Remekül kezdte a mérkőzést a Szeged, hiszen 3-1-re elhúzott, ám a Rhein-Neckar magára talált és egy 8-2-es rohammal negyedóra elteltével 9-5-re elhúzott. Időkérés után egy darabig állandósult a különbség, majd amikor újra lendületbe jöttek a szegediek, a németek próbálták rendezni soraikat. A Szeged a gyors támadásainak és a javuló védekezésének köszönhetően fordított (11-10), és egygólos előnyét meg is őrizte a szünetig.

A fordulást követően rövid ideig még a Tisza-partiak vezettek, ám aztán feljött a német csapat. Hullámzott a játék, hol az egyik, hol a másik gárda kapott el jó periódust és került előnybe.

Az utolsó tíz percben egyre feszültebbé vált a hangulat, szinte nem volt olyan bírói ítélet, melyet valamelyik oldal ne kifogásolt volna. Rossz csere miatt 25-25-nél emberhátrányba került a Rhein-Neckar. Ekkor Sandro Obranovic góljaival, valamint Marin Sego védéseivel 27-25-re meglépett a Szeged, amely így kétgólos előnnyel fordulhatott a záró két és fél percre.

A hajrában a németek gyorsan tudtak válaszolni a gólokra, ezzel együtt a győzelemért támadhatott a hazai együttes. A lövés azonban nem sikerült, az ellentámadásból pedig négy másodperccel a vége előtt betalált a német bajnok.
Így - akárcsak szombaton a Telekom Veszprém - a Szeged is döntetlennel nyitotta a BL 2016/17-es kiírását.

A nap másik összecsapásán:

Kristianstad (svéd)-Vardar Szkopje (macedón) 23-28 (12-15)

Szombaton játszották:

Meskov Breszt (fehérorosz) - Kielce (lengyel) 24-29 (14-11)
Celje (szlovén) - PPD Zagreb (horvát) 30-28 (14-13)

A csoport:

Wisla Plock (lengyel) - Barcelona (spanyol) 23-28 (12-11)

THW Kiel (német) - PSG (francia) 28-27 (15-15)

szombaton játszották:

Flensburg-Handewitt (német) - Telekom Veszprém 24-24 (10-13)

csütörtökön játszották:

Schaffhausen (svájci) - Bjerringbro-Silkeborg (dán) 24-25 (12-10)

A két csoportból az első helyezettek egyből a negyeddöntőbe jutnak, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőben folytatják szereplésüket.

(Forrás: sportrajongo.hu;mti/Fotó:mti)