Női Vodafone Kupa: döntetlen az ausztrálok ellen

2017. 07. 05. 21:50

A magyar női vízilabda-válogatott 9–9-es döntetlent játszott Ausztráliával a miskolctapolcai Vodafone-kupa első játéknapján.

Nem kezdődött jól a miskolctapolcai mérkőzés a magyarok számára, Bíró Attila együttese az első hat percben képtelen volt gólt szerezni, így az ausztrálok 2–0-ra elhúztak.

A negyed hajrájában – Antal Dóra kihagyott büntetője után – Szűcs Gabriella emberelőnyből szépített, majd a második periódus elején Bujka Barbara egyenlített. Ezt követően ismét elmentek kettővel az ausztrálok, de az utolsó három percben fordítottak a magyarok. Gurisatti Gréta góljára és Keszthelyi Rita duplájára azonban még az első félidőben jött a válasz, így a nagyszünetben 5–5 volt az állás.

A harmadik játékrészben a magyar válogatott lógott meg kettővel, ám 8–6 után az ausztrálok fordítottak. A meccs utolsó gólját Antal dobta három és fél perccel a vége előtt, így 9–9-es döntetlennel rajtolt a magyar csapat a Vodafone-kupán.

A torna első mérkőzésén az Egyesült Államok fölényesen, 15 góllal legyőzte az új-zélandiakat.

Bíró Attila együttese csütörtökön Új-Zéland ellen száll medencébe.

(Forrás: sportrjaongo.hu/nso.hu; fotó: sportrajongo.hu/hosszabbitas.hu)