Svédországban nyert a Szeged

2016. 11. 19. 22:43

A MOL-Pick Szeged 29-21-re győzött a Kristianstad otthonában, ezzel hét forduló után feljött a harmadik helyre csoportjában a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

Eleinte felváltva estek a gólok, majd amikor a Szeged sorozatban háromszor betalált, időt kértek a svédek. Ám hiába, mert továbbra is remekeltek a vendégek, így 5-11-nél újabb időkérés következett. A folytatásban valamelyest jobb lett a Kristianstad, még egy időntúli szabaddobásból is tudott faragni hátrányából.

A második félidőt irányítása alatt tartotta a magyar csapat, amely végül magabiztosan hozta el idegenből a két pontot.

A két csapat egy hét múlva Szegeden találkozik.

Férfi Bajnokok Ligája, 7. forduló:
B csoport:
Kristianstad (svéd) - MOL-Pick Szeged 21-29 (12-15)

A nap másik mérkőzésén:
Meskov Breszt (fehérorosz)-Celje (szlovén) 29-29 (14-15)

Csütörtökön játszották:
Rhein-Neckar Löwen (német) - Vardar Szkopje (macedón) 27-33 (16-17)

Szerdán játszották:
PPD Zagreb (horvát) - Kielce (lengyel) 23-26 (12-11)

Az állás: 1. Vardar Szkopje 12 pont, 2. Kielce 10, 3. MOL-PICK SZEGED 9 (192-179), 4. Rhein-Neckar Löwen 9 (203-200), 5. Meskov Breszt 7, 6. Celje 4, 7. Kristianstad 3, 8. PPD Zagreb 2

A csoport:
Wisla Plock (lengyel)-Schaffhausen (svájci) 33-26 (15-12)

Vasárnap játsszák:
Bjerringbro-Silkeborg (dán) - Barcelona (spanyol) 16.50
Telekom Veszprém-PSG (francia) 17.00
THW Kiel (német) - Flensburg-Handewitt (német) 19.30

Az állás: 1. PSG 10 pont/6 mérkőzés (191-161), 2. Barcelona 10/6 (172-156), 3. Veszprém 8/6, 4. Flensburg 7/6, 5. THW Kiel 6/6, 6. Wisla Plock 5/7, 7. Silkeborg 4/6, 8. Schaffhausen 0/7

A csoportgyőztesek a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek a nyolcaddöntőbe jutnak.

(Forrás: sportrajongo.hu;mti/Fotó:twitter)