NBA: megint bukott a Cavs

2016. 12. 02. 10:11

Öt mérkőzést rendeztek az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság legutóbbi játéknapján. A legnagyobb meglepetést a címvédő Cleveland okozta, amely hazai pályán kapott ki a Los Angeles Clipperstől. A Cavs az idény során először bukott sorozatban két mérkőzést.

A Cleveland Cavaliers 113-94-re kikapott a vendég Los Angeles Clipperstől, így címvédőként először szenvedett el egymás után két vereséget. A kaliforniaiak a harmadik negyedben egy 13-2-es rohammal döntötték el a meccset.

A tavaly bajnok Golden State kétszeri hosszabbítás után kapott ki otthon a Houstontól az észak-amerikai kosárlabdaligában (NBA). A 12 győzelem után alulmaradt oaklandiek vezérét, az előző két szezon legjobbjává választott Stephen Curryt három és fél perccel a második ráadás vége előtt kiállították, a csapat másik ásza, Kevin Durant 39 pontig jutott. A texasiaknál James Harden 29 ponttal, 15 lepattanóval és 13 gólpasszal rukkolt elő. A meccsen a két gárda 88 (44-44) triplakísérletet mutatott be, a Warriors előzőleg november 4-én hagyta el vesztesen a parkettet.

A sereghajtó Dallas utóbbi 11 mérkőzéséből a tizediket vesztette el, ezúttal a délkeleti csoportot vezető Charlotte otthonában. A sérült Dirk Nowitzkit ezúttal is nélkülöző Mavericks 3/15-ös győzelmi mérleggel szerénykedik.

A Utah Jazz csapatának megszakadt a négy győzelemből álló sorozata, miután alulmaradt a Miami Heattel szemben.