NBA: Curryék szinte megalázták Jameséket

2016. 06. 06. 10:58

A Golden State Warriors a második hazai mérkőzését is fölényesen nyerte meg a Cleveland Cavaliers ellen az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjében. A címvédő csapat a vasárnapi meccsen 33 pontos győzelmet aratott.

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 Az első negyedben még nem lehetett sejteni, hogy kiütéses Warriors-győzelemmel zárul a találkozó, a Cavaliers ugyanis kiválóan tartotta magát az első szünetig, s 12 perc játék után két ponttal vezetett. Változást a második szakasz hozott, melyben már érvényesítette akaratát a Golden State, s a félidőre nyolc pont előnnyel ment pihenni.

A nagyszünetben a vendégek nem tudták rendezni soraikat, a hazaiak fölénye így egyre nyomasztóbbá vált. A harmadik és negyedik negyedben már csak a Warriors-siker mértéke volt kérdéses: ez végül 33 pontos lett.

"Nincs mit ünnepelni, még kettőt nyernünk kell a bajnoki címhez" - mondta a meccs után Stephen Curry, a Golden State sztárja, aki 18 ponttal zárt.

A meccs legjobbja Draymond Green volt, aki 28 pontot szerzett.

A Cavaliersnek a vereség mellett különösen fájó, hogy a vasárnapi meccs harmadik negyedében Kevin Love kapott egy ütést a fejére, nem tudta folytatni a játékot, s könnyen elképzelhető, hogy a párharc következő - egyben első clevelandi - meccsén sem szerepelhet, ugyanis a hírek szerint agyrázkódást szenvedett.

Az NBA-döntők történetében eddig 31-szer vezetett 2-0-ra egy csapat, s közülük 28 nyerte meg a trófeát.