NBA: Curry 51 ponttal a sírból hozta vissza a GS-t - videó

2015. 02. 05. 09:46

Tizenegy mérkőzést rendeztek az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság legutóbbi játéknapján. A találkozók közül kiemelkedett a Golden State Warriors - Dallas Mavericks összecsapás, ahol a hazaiak kétszer is komoly hátrányból álltak fel, ám Stephen Curry szenzációs teljesítményének köszönhetően végül legyőzték a dallasiakat.

A hazai pályán a szezon során eddig összesen csupán két vereséget elszenvedő Golden State borzasztóan kezdte a mérkőzést, a pontzuhatagot hozó első negyedben előbb húsz (24–4), majd 22 pontos (40–18) hátrányba is kerültek. A folytatásban azonban Stephen Curry vezetésével a hazaiak magukra találtak és megfordították az összecsapást. A mérkőzés főhőse összesen 51 pontot dobott, ebből csupán a harmadik negyedben 26-ot. Curry idénycsúccsal zárt természetesen, az 51 pontból 30-at triplából jegyzett. A vendégeknél Chandler Parsons 24 ponttal, míg Tyson Chandler 21 ponttal és 17 lepattanóval zárta a mérkőzést, ám a hónapok óta MVP-formában játszó Curry ellen ez ma kevés volt. A Warriors végül 128-114 arányban nyert, sikerével pedig 23–2-re módosította a hazai mérlegét.

NBA, alapszakasz: Indiana Pacers–Detroit Pistons 114–109, Atlanta Hawks–Washington Wizards 105–96, Boston Celtics–Denver Nuggets 104–100, Toronto Raptors–Brooklyn Nets 93–109, Houston Rockets–Chicago Bulls 101–90, Milwaukee Bucks–Los Angeles Lakers 113–105 – hosszabbítás után, Minnesota Timberwolves–Miami Heat 102–101, New Orleans Pelicans–Oklahoma City Thunder 91–102, San Antonio Spurs–Orlando Magic 110–103, Utah Jazz–Memphis Grizzlies 90–100